Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Aktuality

 
    Ve dnech 11. – 14. června proběhlo v Kaznějově V. mezinárodní setkání kynologických týmů USAR odřadů.
    Námětem cvičení bylo zemětřesení o síle 7,6 Richterovy škály. Dne 10.června 2014 v 03:03 hodin místního času zasáhlo zemi Kaznějovsko ničivé zemětřesení o síle 7,6 Richterovy škály. Epicentrum zemětřesení bylo v hloubce 10 km a vzdáleno 18 km severně od hlavního města Plasko.
    Vlivem zemětřesení došlo ke zřícení většiny budov městské zástavby města Vitacit, kde došlo k silnému poškození továrny na výrobu průmyslových výbušnin. Je reálný předpoklad zavalení mnoha osob pod troskami budov. Vzhledem k tomu, že Kaznějovsko nemá dostatek sil a prostředků na zvládnutí této situace, požádá o zahraniční pomoc. Na základě této žádosti jsou do oblastí vyslány záchranné týmy. MV-generální ředitelství HZS ČR aktivuje USAR odřad CZ v úrovni Medium.
 
    Cvičení se zúčastnilo 12 týmů složených ze dvou psovodů se psy. Za ČR závodili zástupci dobrovolných záchranářských organizací a profesionální složky. Přijelo i několik zahraničních týmů z Polska, Slovenska, Francie či Lucemburska. 
 
Družstvo KZJ ČR - Kristína Somerlíková a Jerry + Regina Samlíková a Sia
   
   Čekaly nás 2 denní práce a dvě noční. Každý nález museli překrýt oba psi. Na prvním denním se nám podařilo najít 3 osoby ze 4. Na nočním pak 2 osoby ze 4. Další denní byl spojený s pěším přesunem na sutinu, kde se pak hned hledalo. Zde jsme v prvním terénu našli všechny 4 osoby a mohli se přesunout do druhého terénu. Tam jsme museli Siu slanit z výšky cca 10m a já za ní slezla po žebříku. Pak Sia našla další 2 osoby a jako jediné družstvo jsme v tomto denním terénu měli všech 6 osob. Na poslední noční práci jsme označili 5 osob ze 6 a tím nám naši skvělí a trpěliví psi vybojovali krásné
třetí místo!!
 
Odkaz na televizní reportáž ( cca 9 min.) - http://www.barrandov.tv/video/22522-nase-zpravy-12-6-2014
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------

 

24.5.Sia po dvou letech obhájila sutinový atest MV!! Počasí si s námi zahrálo, bylo vedro , trochu zahřátá sutina i psi, kteří museli k sutině dojít s psovody 15 minut pěšky ulicemi Kaznějova. Nás nezastihlo vedro, ale blížící se bouřka. Hromy, blesky a proudy deště jsme částečně přečkaly ve stanu u sutiny a po dešti začaly na denní části. Skládala se ze dvou terénů. V prvním Sia našla 2 osoby a po mém rozhodnutí, že terén už je čistý, jsme postoupily na druhý terén, kde Sia po dlouhém hledání a rozhodování se, označila poslední osobu. Tím jsme postoupily do noční části. Z 12 psovodů postoupili do noci pouze 3. V noci už se Sie pracovalo daleko lépe a za 10 minut jsme skončily s nálezem 2 osob a s gratulací za úspěšně složený atest!

-----------------------------------------------------------------------

V neděli 18.5. jsem na pozvání ZKO Hostivice vedla seminář o základech stopování. Dopoledne jsme probrali teorii a po výborném obědě jsme se přesunuli na louku a vyzkoušeli nové poznatky v praxi. Psovodi i pejsci se moc snažili a myslím, že mají plno elánu se stát pravými stopaři :-)

-----------------------------------------------------------------------

Květnové sváteční dny jsem si užívala na sutinovém trenažéru na Spáleništi u Lipna. První víkend se školou Cituška jako lektor a druhý se členy KZJ. Oba prodloužené víkedny jsme si báječně užili, potrénovali, navštívili zajímavá místa a hlavně strávili se skvělými lidmi.

                                                       

---------------------------------------------------------------------

 
V neděli 27. dubna 2014 pořádala  škola nejen pro psy SAR-DOG.CZ seminář "Úvod do výcviku záchranných psů" s Reginou Samlíkovou a Martinem Brandnerem. Tentokrát jsme zavítali na plzeňský cvičák ZKO č.716 Plzeň U Viaduktu. Tímto děkujeme vedení ZKO (http://www.zkouviaduktu.estranky.cz/) za spolupráci a těšíme se na další. 
 
---------------------------------------------------------------------------------------

Na začátku dubna jsme zkušenosti z minulého cvičení využily na reklasifikačním cvičení IER HUSAR PL v Polsku. Ve středu 9.4. byli aktivováni členového českého střední USAR týmu o počtu 35 členů - 28 příslušníků HZS MSM + 6 kynologů (3 maliny,2 labradoři a Chipy) +  lékař z Úrazové nemocnice Brno. Místo cvičení - Polsko - Pstraže (ateál bývalé vojenské základny.      V pozdních nočních hodinách jsme překročili fiktivní hranice fiktivního státu Nibyland. Na určeném místě hasiči vybudovali tábor a po chvíli už část týmu a všichni psovodi vyráželi k fiktivnímu místu neštěstí. Zde nejdříve psi našli a označili zavalené osoby a poté se o ně postarali další členové týmu hasiči. Takto jsme fungovali noc i den, až bylo cvičení ukončeno. Ve zbývajícím volném čase jsme se opět mohli proletět vrtulníkem, tentokrát vojenským a raději bez psů.

Celé cvičení je příprava a prověrka USAR týmů, kteří by v případě neštěstí ve světě ( zemětřesení apod.) nabídli a vyrazili na pomoc.

           

           

           

-----------------------------------------------------------------------

 

 

27.3.-30.3.2014 se konalo instrukčně metodické zaměstnání kynologů se psy, kteří jsou zařazeni na seznam pro mezinárodní záchranné operace - ( MZO). Sia se proletěla vrtulníkem a já si prověřila, jak hledá a pracuje po slušné zátěži. Super zážitky a spousta nových zkušeností!

http://www.pozary.cz/clanek/81771-na-mostecku-cvicili-kynologove-policejni-vrtulnik-je-transportoval-do-nepristupneho-terenu-v-okoli-obce-kliny/

 

        

----------------------------------------------------------------------

10.2.2014 Video z MS záchraných psů - IRO Netherlands 2013 - Regina Samlíková - Obedience and Dexterity

 

-----------------------------------------------------------------------

10.2.2014 Aktualizace sekce Vedetta de Alphaville Bohemia - vrh A

----------------------------------------------------------------------------------------

30.1.2014 Do sekce Akce přidána pozvánka na seminář ÚVOD DO VÝCVIKU ZÁCHRANNÝCH PSŮ

---------------------------------------------------------------------------------------

 
 

28.1.2014 Přidán odkaz na stránky soudního znalce a odhadce nemovitostí Ing. Arch. Hany Bartoňové - http://www.odhadynemovitosti.websnadno.cz/

 

--------------------------------------------------------------------------------------

    Silvestr jsme strávili v Červené Řečici s partou záchranářů z Brna i z Prahy. Stihli jsme potrénovat sutiny, poslušnost, vystavování, obedience, hru s GPS, večer kulečník, activity a další skvělou zábavu a dokonce i  masáž psů Dornovou metodou od Lenky Plocrové.

Poslední den jsme si i zasoutěžili smiley

  

-odložení za psokoku v leže               -odložení s rušívými vlivy ( na tácku jsou                                              prosím chlebíčky!

   

-aport svazku klíčů a vodítka          - Gina taky odolala pokušení

          

-syn Ejsík se vystavuje              -Martin a létající Gina

--------------------------------------------------------------------------------------

Malé shrnutí roku 2013

    Tento rok byl ve znamení velkých změn, takže na závodění nebylo tolik času. Změnily jsem i místo bydliště a jsou z nás teď tak trošku ,,pražáci".

    Sia vybojovala 2.místo na Intercup Humanity v sutinách a 1.místo na přeboru KZJ také v sutinách. Splnila podmínky pro nominaci na účasti na Mistrovství světa záchranných psů v Holandsku. Tam se nám bohužel nedařilo - v sutině Sia nechala jednoho nenalezeného.                 Několikrát jsem byly povolány na akci po pohřešovaném nebo na prověření zřícené budovy.                                                     Také jsme se Siou umístily na 3.místě v Kynologovi roku v kategorii záchranářů!

    Tabita nadále trénuje s Valuškou a umí už spoustu triků.

    Konal se i tradiční tábor pro bulíky Bull Terrier Action již 8-mý ročník.

--------------------------------------------------------------------------------------

16.-17.11.2013 jsme závodní sezónu uzavřely účastí na přeboru KZJ ČR. Startovaly jsme se Siou v kategorii sutin. Noční speciál nám díky mé chybě vynesl 93 bodů a denní 98 bodů. Poslušnost + překážky 99 bodů. Celkem tedy 290 bodů a 1.místo v kategorii ST2!

----------------------------------------------------------------------------------------

   

Předpokládaný termín porodu: 3 - 5. leden 2014

Kontakt pro případné zájemce o štěndo z tohoto spojení:
 
Jitka Hermanová : tel.: 604 747 653 e-mail: jiher@seznam. cz
                  více na www.dracinec.wbs.cz
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------

prosinec 2013 - Nový domov - nové stránky - ať se vám líbí!

 

Protože moje staré stránky nefungovaly celý rok 2012, zde stručný přehled roku 2012:

Na jaře naše družstvo KZJ ČR ve složení - Lenka Navrátilová+Kikin, Irena Málková+Tim a já+Sia - úspěšně splnilo atestační cvičení IRO v Žatci.

Na podzim družstvo KZJ ČR získalo 4.místo na Mistrovství České republiky IZS. Lenka Navrátilová+Kikin v ploše a já se Siou v sutině a 1.místo v kategorii sutin!

                         

Sia tento rok úspěšně splnila sutinový i plošný atest Ministerstva vnitra.

V Donovalech získala v sutinách 3.místo a 3.místo také na stopařském závodě KZJ - Praktická stopa. A na přeboru KZJ se umístila v sutinách na 1.místě.

Samozřejmě se konal tábor pro bulíky BULL TERRIER ACTION v Zahradišti a to už VII.ročník.

Valerie se účastnila s Tabitou dvou klubových závodů podle ZOP a umístily se na krásném 2. a 3.místě v konkurenci dospělých!

Dále spolu vyběhaly Krajského vítěze, 2.místo ve skupině I. a 1.místo v soutěži Dítě a pes!!

                    

 

 

 

 

 

TOPlist